Gå till innehåll
Staffanstorps Ridsportförening
Staffanstorps Ridsportförening

Årsmöte 2 mars

Föreningens medlemmar är välkomna på årsmöte lördagen den 2 mars 14:00 i Åttans lokaler.

På mötet kommer vi gå igenom hur föregående år har gått, samt budget för 2024. Om du vill skicka in ett förslag till årsmötet, ska detta skickas skriftligen till styrelsen senast 3 veckor före mötet, det vill säga senast den 10 februari. Du hittar kontaktuppgifter till styrelsen här.

På mötet kommer vi även välja en ny styrelse. Valberedningen är ansvariga för att ta fram lämpliga kandidater. Om du är intresserad eller skulle vilja nominera någon du tror skulle vara lämpad går det bra att höra av sig till valberedningen genom att kontakta Ann på ann.alriksson-schmidt@med.lu.se.

Varmt välkomna på årsmöte!

Publicerad: 2024-01-18

Senast uppdaterad: 2024-01-18

Författare: Pauline Lange

Sponsorer